A nasťahujú sa späť k rodičom,“ hovorí Meno

A nasťahujú sa späť k rodičom,“ hovorí Meno

A nasťahujú sa späť k rodičom,“ hovorí Meno 150 150 DMC

A nasťahujú sa späť k rodičom,“ hovorí Meno

Nenaučia sa byť si istí svojimi schopnosťami a môže to ovplyvniť ich sebavedomie. Ďalší problém s tým, že nikdy nebudete musieť bojovať, je ten, že nikdy nezažijete zlyhanie a môžete si vypestovať obrovský strach zo zlyhania a sklamania ostatných. Nízke sebavedomie aj strach zo zlyhania môžu viesť k depresii alebo úzkosti,“ hovorí psychológ Chris Meno z Indiana University, ktorý sa na štúdii nezúčastnil.

Meno hovorí, že nie je nezvyčajné, aby vysokoškoláci volali svojej mame niekoľkokrát denne a diskutovali o zásadných rozhodnutiach, ako je zanechanie kurzu alebo kúpa niečoho pre seba. Pokračuje, že aj keď byť blízko k vášmu dieťaťu a mať úzky vzťah môže byť prospešné, prílišná závislosť a nedostatok súkromia môžu spôsobiť nízku sebadôveru a strach dosiahnuť veci nezávisle.

"Vysoká škola bývala časom, keď ste na veci museli prísť sami. Títo študenti sa však nenaučili sedieť s nevedomosťami, nejasnosťami alebo mätúcimi pocitmi. Zároveň im bolo povedané, že môžu byť čímkoľvek." chcú byť. Takže keď sa pokúsia ísť von a získať ‘dokonalú prácu’ a zistia, že ju nedokážu získať hneď, cítia sa stratení. A nasťahujú sa späť k svojim rodičom,“ hovorí Meno.

Na záver dodáva: „Rodičia z helikoptér si možno budú musieť dať najskôr pauzu – samozrejme, že chcú chrániť svojich synov a dcéry pred svetovými nebezpečenstvami. Musia to však nasledovať a zvážiť životnú úlohu rozvoja nezávislosti u svojho dieťaťa.“

Parkinsonova choroba (PD) postihuje 10 miliónov jedincov na celom svete a môže vážne znížiť kvalitu života pacientov a rodinných príslušníkov. Nedávny výskum prezentovaný na webinári 9. marca sa zameral na to, ako by mohli lipidové izoméry špecifické pre ochorenie pomôcť diagnostikovať PD.

Parkinsonova choroba je stav, pri ktorom sa mozog postupne poškodzuje počas života pacienta. Niektoré kritické príznaky zahŕňajú pomalý pohyb, tras a stuhnuté svaly. Môže tiež spôsobiť komplikácie, ako je depresia, úzkosť, nespavosť a problémy s pamäťou.

Choroba pochádza z úbytku nervových buniek v substantia nigra mozgu, čo spôsobuje zníženie dopamínu. Keďže dopamín hrá rozhodujúcu úlohu v našich telách, ako je výkonné fungovanie, kontrola motorov, motivácia, vzrušenie, posilnenie a odmena, zníženie chemikálií vedie k nepriaznivým výsledkom, ako je PD.

Diagnóza sa nevykonáva pomocou konkrétneho postupu. Neurológ diagnostikuje PD podľa vašej anamnézy, analýzy vašich symptómov a neurologického aj fyzického testu. Na odstránenie iných stavov môže poskytovateľ zdravotnej starostlivosti požiadať o laboratórne štúdie, ako sú krvné testy, MRI a zobrazovacie testy.

Stanovenie diagnózy neprebehne zo dňa na deň. Zdravotnícki pracovníci môžu odporučiť dôsledné návštevy neurológov, aby sledovali váš stav v priebehu času, aby sa zistilo, či máte ochorenie alebo nie.

Hoci u mladších jedincov možno diagnostikovať PD, väčšina ľudí začne prejavovať symptómy po 50. roku života. Muži sú tiež náchylnejší na toto ochorenie v porovnaní so ženami. Podľa Národnej rady pre starnutie môžu niektoré skoré príznaky PD zahŕňať tras, stratu čuchu, zápchu, problémy so spánkom a pohybom a malé písmo.

Zistilo sa, že úpravy metrík izomérnych lipidov – ktoré sa líšia umiestnením dvojitej väzby alebo konfiguráciou reťazcov mastných kyselín – môžu slúžiť ako užitočné biomarkery pre iné ochorenia, ako je diabetes typu 2 a rakovina. Skutočnosť, že lipidy sú zmenené v plazme pacientov s PD naznačuje, že lipidy môžu byť užitočnými biomarkermi ochorenia.

Čo výskum zisťuje

Blaine Roberts , Ph.D., docent na Katedre biochémie a Katedre neurológie na Emory University, sa zameriava na pochopenie Alzheimerovej choroby, Parkinsonovej choroby a amyotrofickej laterálnej sklerózy.

Na webinári Robertsa s názvom „ Objavte lipidové biomarkery pre Parkinsonovu chorobu s využitím SM “, ktorý sa konal 9. marca, sa pustil do toho, ako sa jeho výskum zameriava na rozpoznanie lipidových izomérov špecifických pre ochorenie, ktoré možno použiť na rozpoznanie včasnej diagnózy Parkinsonovej choroby. hmotnostnej spektrometrie mobility iónov.

Včasná detekcia PD môže byť veľmi užitočná, pretože môže viesť k včasnej liečbe, ako sú lieky levodopa a karbidopa, ktoré sú účinnejšie, ak sa poskytujú včas. Dokonca aj cvičenie môže pomôcť pri PD v počiatočných štádiách k postupnému upokojeniu symptómov.

„Celkový koncept toho, o čo sa snažíme, je v tomto prípade zmerať lipidy a krv alebo v mozgu, použiť nezaujaté objavy a dúfajme, že s mnohými krokmi medzi tým z nich vyvinieme niečo, čo je klinicky užitočné a diagnostický priestor. okolo Parkinsonovej choroby."

Blaine Roberts, Ph.D.

"Tipidy by mohli byť dobrým zdrojom biomarkerov pre PD," pokračuje Roberts.

Výskum pokračuje, zatiaľ čo Roberts skúma a nachádza spôsoby, ako môžu byť lipidy užitočné pre budúcu diagnózu.

Na záver dodáva: "V súhrne sme potvrdili počet zmien lipidov. Pri niektorých zmenách lipidov, ktoré ľudia predtým pozorovali v literatúre, sme zistili tento nezvyčajný nesúlad medzi hladinami alebo zmenami v lipidoch červených krviniek v porovnaní so zmenami v plazma. A to je oblasť, ktorú naozaj chceme viac preskúmať.“

Ontario, provincia na východe strednej Kanady, nedávno zaznamenala veľký skok v návštevách pohotovosti v dôsledku neobmedzeného užívania amfetamínov alebo pervitínu.

V nedávnom časopise publikovanom v Canadian Journal of Psychiatry výskumníci odhalili, že návštevy na pohotovosti pre komplikácie súvisiace s amfetamínom a metamfetamínom sa zvýšili z 233 v roku 2003 na 4 146 v roku 2020. Za 17 rokov výrazne vzrástli.

"To je takmer 15-násobný nárast – dosť dramatický," hovorí hlavný autor článku James Crispo, Ph.D. , postdoktorandský výskumník na University of British Columbia a pomocný vedec na ICES, ktorý tento nárast opisuje ako „veľmi znepokojujúci“.

"Toto sú informácie, ktoré sme predtým nemali. Aj keď panovali obavy, že užívanie amfetamínov má stúpajúci trend, je to pravdepodobne prvýkrát, čo máme skutočné čísla, ktoré zaplnia veľkú medzeru v našich miestnych znalostiach."

Amfetamíny patria do skupiny psychostimulačných liekov, čo znamená, že stimulujú správy medzi mozgom a telom. Lekári predpisujú amfetamíny na špecifické stavy, ako je porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) a narkolepsia. Môže sa použiť aj na liečbu Parkinsonovej choroby. Okrem legálne predpísaných liekov sa amfetamíny používajú ako pouličné drogy a môžu vážne poškodiť život.

Pri predávkovaní môže viesť k vážnym problémom, dokonca k smrti. Sú vysoko návykové a ich časté používanie môže zvýšiť riziko trvalého poškodenia mozgu a srdca.

Tím tiež zistil, že v priebehu dvoch rokov mali tí, ktorí mali lekárov primárnej starostlivosti, o 33 % menšiu pravdepodobnosť, že sa vrátia na pohotovosť do šiestich mesiacov od svojej prvej návštevy. Malý počet – iba 7 % – ľudí mal dokonca rodinného lekára.

"Je to veľmi znepokojujúce vzhľadom na to, čo vieme o výhodách primárnej starostlivosti," hovorí hlavný autor a odborný asistent na fakulte farmaceutických vied UBC Jacquelyn Cragg, MPH, Ph.D. "Najmä pre ľudí, ktorí užívajú amfetamíny a iné látky, by bol veľmi jasný prínos mať prístup k rodinnému lekárovi a iným lekárskym špecialitám."

Vzhľadom na nárast návštev na pohotovosti v súvislosti s amfetamínom je dôležité, aby jednotlivci mali prístup k riadnej zdravotnej starostlivosti a potrebným rodinným lekárom. Na pomoc pri prebiehajúcej kompilácii je potrebná potrebná starostlivosť a správne možnosti liečby.

Americký úrad pre potraviny a liečivá (FDA) navrhol aktualizované kritériá, kedy môžu byť potraviny označené na obale s tvrdením o obsahu živín „zdravé“.

„Výživa je kľúčom k zlepšeniu zdravia našej krajiny,“ povedal Xavier Becerra, tajomník ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb. „Zdravé jedlo môže znížiť naše riziko chronických ochorení. Ale príliš veľa ľudí nemusí vedieť, čo znamená zdravé jedlo. Krok FDA pomôže vzdelávať viac Američanov, aby zlepšili zdravotné výsledky, riešili zdravotné rozdiely a zachraňovali životy.

Podľa navrhovanej definície , aby mohli byť výrobky označené tvrdením „zdravé“ na obale potravín, museli by:

  • Obsahujte určité zmysluplné množstvo potravín aspoň z jednej zo skupín alebo podskupín potravín (napr. ovocie, zelenina, mliečne výrobky atď.), ktoré odporúčajú Diétne smernice .
  • Dodržiavajte špecifické limity pre určité živiny, ako sú nasýtené tuky, sodík a pridané cukry. Hranica limitov je založená na percentách dennej hodnoty (DV) danej živiny a mení sa v závislosti od potraviny a skupiny potravín. Limit pre sodík je 10 % DV na porciu (230 miligramov na porciu).

Napríklad cereálie by museli obsahovať ¾ unce celých zŕn a obsahovať maximálne 1 gram nasýtených tukov, 230 miligramov sodíka a 2,5 gramu pridaných cukrov.

FDA hovorí, že prijatie aktualizovanej definície nielen posilní postavenie spotrebiteľov, ale môže tiež pomôcť podporiť zdravšie dodávky potravín, ak niektorí výrobcovia preformulujú, napríklad pridajú viac zeleniny alebo celých zŕn, aby splnili kritériá alebo vyvinuli produkty, ktoré spĺňajú aktualizovanú definíciu.

Podľa Dietary Guidelines for Americans for 2020-2025, základné prvky, ktoré tvoria zdravý stravovací vzorec, zahŕňajú zeleninu všetkých druhov, ovocie, obilniny, z ktorých aspoň polovicu tvoria celozrnné výrobky, mliečne výrobky, živočíšne a rastlinné bielkovinové produkty, a olejov.

Diétne smernice odporúčajú obmedziť:

  • Pridané cukry na menej ako 10 % kalórií denne počnúc 2. rokom života.
  • Nasýtené tuky na menej ako 10 % kalórií za deň od 2. roku života.
  • Sodík na menej ako 2,3 gramu denne – a ešte menej pre deti mladšie ako 14 rokov.
  • Alkoholické nápoje. Dospelí, ktorí dosiahli zákonný vek na pitie, sa môžu rozhodnúť, že nebudú piť alebo budú piť s mierou tak, že pri konzumácii alkoholu obmedzia príjem na 2 alebo menej nápojov denne pre mužov a jeden nápoj alebo menej za deň pre ženy.

Viac informácií – normadex-official.top .

Privacy Preferences

When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in the form of cookies. Here you can change your Privacy preferences. It is worth noting that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we are able to offer.

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable Google Maps.
Click to enable/disable video embeds.
Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring te verbeteren.